Начало / Последни новини / Тежко поражение за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

Тежко поражение за Владимир Петков и ТТС Рурщад в Германия

Плевенчанинът Владимир Петков и отбора му ТТС Рурщад /Херне/ понесоха най-тежката си загуба от началото на сезона в мъжката Трета Северна Бундеслига на Германия по тенис на маса. Нанесе им я лидера ТТС GW Бад Хам с 0:6 в среща от 17-ия кръг. Това бе втория мач между съперниците в първенството. През ноември миналата година състава от Херне отстъпи като гост с 4:6. Сега възпитаника на СКТМ Тетрон /Плевен/ изигра два мача в които спечели само един гейм. В първия на двойки заедно с Йохан Хагберг въобще не успяха да се противопоставят на тандема Герит Енгеман/Валентин Над Немеди – 0:3. В отделните части взеха само 4,1 и 6 точки. Малко по-добро бе представянето на Петков в срещата му с Хенинг Цептнер. Началото й бе обещаващо – 11:6. Следващите два гейма бяха за съперника – 11:9, 11:6. Четвъртата част се оказа най-оспорвана, но Владко я загуби с 10:12, а оттам и мача с 1:3. Плевенчанинът трябваше да играе и с Над Немеди, но този двубой се оказа излишен, тъй като ТТС GW Бад Хам вече си бе осигурил отборната победа. Съотборниците на Петков също претърпяха само поражения. Най-голяма съпротива оказа втората ракета Урош Гордич. Сърбинът и Артур Биалек спечелиха по две части и спора трябваше да се разреши с пети гейм. Той приключи за отрицателно време с 11:1 за Биалек. Лидерът на ТТС Рурщад – Койо Канамицу падна от Енгеман с 1:3. Хагберг пък дори не успя да вземе гейм срещу Над Немеди – 0:3. В другия сблъсък на двойки Койо Канамицу и Урош Гордич загубиха с 1:3 от тандема Биалек/Цептнер.

Резултатът от тази среща свали отбора на Херне на пето място в класирането. ТТС GW Бад Хам пък се укрепи на върха.