Начало / Последни новини / Академик-Бултекс 99 подчини Спартак

Академик-Бултекс 99 подчини Спартак

Пловдивският Академик-Бултекс 99 надигра гостуващия му Спартак /Плевен/ с 95:82 в среща от 7-ия кръг на Националната баскетболна лига. Мачът започна по-добре за плевенския тим, който в 3-ата минута дръпна с 8:2 след кош на Милован Савич. 80 секунди по-късно домакините не само изравниха, но и поведоха за първи път – 10:8. До края на първата част не изпуснаха лидерството и я спечелиха с 21:18.

Във втората четвърт спартаковци отново бяха догонващи. Най-големия им пасив бе в 13-ата минута – 20:30. Постепенно обаче успяха да го стопят само на 4 точки – 39:43 преди второто полувреме. Подемът им продължи и в третата част, когато бяха по-добрия отбор. В 22-ата минута изравниха – 43:43 след успешна стрелба на Савич. После резултата вървеше кош за кош, а в 25-ата минута тройка на Константин Коев даде аванс от 50:47. 150 секунди преди края Савич реализира и отбора му дръпна със 7 точки – 59:52. В 30-ата минута обаче разликата бе минимална в полза на гостите – 63:61. Те удържаха рехавата си преднина до 33-ата минута. После пловдивчани направиха финален щурм и с всяка атака аванса им нарастваше. В крайна сметка това им осигури победата. Най-резултатен за Спартак бе Савич с 37 точки.