Акценти

Незабавно производство за мъж от Кнежа хванат да кара мотопед без книжка и табелки

На 24 август около 05.25 часа в Кнежа полицаи спират мотопед „Пух“, без регистрационни табели, управляван от 35-годишен местен жител, информират от пресцентъра на МВР-Плевен. При извършване на проверка е  установено, че водачът управлява мотопеда без да притежава СУМПС в едногодишния срок от наказването му по административен ред за същото деяние с влязло в сила наказателно постановление.

По случая е образувано незабавно производство за престъпление по чл.343 „в“, ал.2 от НК. Уведомен е прокурор при РП – Кнежа. Работа продължава разследващ полицай.

Прочетете също:

Общинският съвет в Червен бряг прие отчетите на общинските дружества за 2025 г. и одобри мерки за здравеопазването, поливането и нова техника за „Хърхов“ ЕООД

На редовно заседание Общинският съвет в Червен бряг прие отчетите за 2025 г. на общинските …