Начало / Последни новини / АК Георги Дъков без конкуренция на диск в София

АК Георги Дъков без конкуренция на диск в София

Състезателките от АК Георги Дъков отвяха конкуренция в лекоатлетическата дисциплина мятане на диск в 8-мия мемориал „Цветанка Христова“. Възпитаничките на треньорката Галя Николова бяха с класи над съперничките си на националния стадион „Васил Левски“ в София. Победителка при девойките старша възраст стана Полина Макаева. Тя изпрати диска на 40 метра.

15-годишната й съотборничка Яна Копчева даде втори резултат – 39,06 м., което е неин личен рекорд. Заради ниската си възраст обаче тя не бе допусната до класирането. Така сребърният медал стана притежание на Екатерина Димова от СКЛА Черно Море 2005 /Варна/. В най-добрия си опит тя достигна едва 35,10 м.

Третата състезателка от плевенския клуб – Глория Радулова се класира на седмо място в спринта на 100 м и бягането на 400 м.

„Като цяло съм доволна от представянето на трите. Полина направи добър старт на летния сезон, но потенциалът й е доста по-голям. Отлично състезание за Яна. При силния насрещен вятър самото влизане на Глория във финала на 100 и 400 м. е голям успех за нея“, коментира Галя Николова.

Бронзов медал и за Спартак /Койнаре/. Спечели го Павел Танковски в бягането на 1500 м. при юношите старша възраст.