Акценти

Нощен патрул ще се бори с вандалите в Плевен

Нощен патрул тръгва от 1 май в Плевен. Това съобщи днес пред медиите Георги Георгиев, началник отдел „Обществен ред и сигурност“ в Община Плевен. Два ще са екипите, които ще патрулират през тъмната част на денонощието в града. Тъй като все още няма достатъчно автомобили, от 1 май тръгва само първият екип, който ще ползва автомобил на Общинския инспекторат.

Очаква се скоро да бъдат закупени два автомобила втора употреба, с които двата патрула от осем души към звено „Самоохрана“ ще обикалят града, който ще е разделен на райони по график. Целта на патрулирането е превантивна дейност, охрана на общински обекти и имоти, публична и частна общинска собственост – паркове, детски ясли и градини, детски площадки, където стават сборища. „Доста работа ще имат момчетата, но се надяваме да е за добро“, коментира Георгиев.

Патрулите ще обикалят града от 19 часа вечерта до 7 часа сутринта, като те ще бъдат с отличителни униформи и обозначения.

Прочетете също:

Приключиха аварийните ремонти по водопреносната мрежа в област Плевен, водоснабдяването се възстановява поетапно

Днес, 14 април 2026 г., приключиха аварийно-ремонтните дейности на „ВиК“–Плевен на територията на област Плевен. …