Начало / Спорт / 7 златни медала и второ място за КБИ „Перомакс” за купа „Алеко”

7 златни медала и второ място за КБИ „Перомакс” за купа „Алеко”

Petromax karate - Aleko 2015

7 златни и 6 бронзови медала спечелиха каратеките на Клуб по бойни изкуства „Петромакс” – Плевен от провелото се на 25 април в Свищов международно състезание за Купа по карате  „Алеко” за всички възрасти. В състезанието участваха  250 състезатели от 19 карате клуба в страната. Плевенския клуб се представи с 15 каратеки в дисциплините ката и кумите – отборно и индивидуално. Извоюваните от тях медали класираха клуба на 2-ро място след домакините от КК „Алеко”.

Добро представяне направиха учениците от Спортно училище  „Георги  Бенковски” – Плевен със спорт карате. При 10-11 годишните петокласникът Марио Парашкевов се окичи заслужено със златен медал за дисциплина думите индивидуално в категорията си до 42 кг. Съученичките му Любослава Литкова и Борислава Кирилова спечелиха златен и сребърен медал от отборните надпревари. При 12-13-годишните отлично представяне в категория до 42 кг. направиха срещналите се на финала Кристиян Веселинов – 6-ти клас СУ „Г.Бенковски”, който грабна Шампионската титла и съотборникът му Валентин Сачанкси, който стана Вицешампион на категорията. В същата категория добра игра демонстрираха Цветослав Босилков и Евгени Йорданов. В същата възрастова група, но при дисциплина ката индивидуално Кристиян Веселинов спечели сребърен медал, а Евгени Йорданов се класира 5-ти. При 14-15 годишните на същата дисциплина за пореден път шампионската титла грабна Ивет Горанова. Ивет извоюва заслужено още един златен медал, но в дисциплина кумите индивидуално. В същата възрастова група и дисциплина, но в категория до 50 кг. съученичката й Мария-Магдалена Петрова отстъпи на финал с 2 на 1 точки и се завърна със сребърен медал. Станислав Цанов демонстрира завидна класа в категория до 70 кг., надви всичките си опоненти безапелационно и грабна шампионската титла в категорията си. В категория опън, при 16-17-годишните, финала отново бе клубен – между Габриела Горанова – 1-во място и Виктория Росева – 2-ро място. В категория над 76 кг. при момчетата Вицешампион стана Преслав Събев.

В отборните надпревари двата отбора на КБИ „Петромакс” се представиха отлично надигравайки отборите на Спартак Плевен и ЦПКК Кнежа. На финал двата ни отбора демонстрираха завдини умения. Шампиони станаха Любопслава Литкова, Дара Ганчева, Ивет Горанова и Габриела Горанова, а със сребърни медали и вицешампионска купа се прибраха Борислава Кирилова, Веселина Веселинова, Мария Магдалена Петрова и Виктория Росева.

Инструкторите и сенсей Русалин Русаллинов са доволни от представянето на лъвчетата на КБИ „Петромакс” на международната купа. Възпитаничката на клуба – Ивет Горанова тази седмица ще участва на Световно първенство  шотокан карате за всички възрасти в Тбилиси, Грузия.