Начало / Последни новини / 6 медала за състезателите на СКШ „Плевен XXI“ от ДИП в Пловдив

6 медала за състезателите на СКШ „Плевен XXI“ от ДИП в Пловдив

11 състезатели от СКШ „Плевен ХХІ” участваха в Държавното индивидуално първенство по класически и ускорен шах, и блиц, което се проведе от 10 до 17 април  в Пловдив.

Те спечелиха общо шест медала. С три бронзови медала се окичи  Давид Цветанов при юношите до 16 г. Два бронзови медала на класически и ускорен шахмат спечели Дарио Дерешки при младежите до 20 г. Сребърна медалистка на ускорен шахмат при момичетата до 12 г. стана Любомира Ленкова.
8-годишната Нора Рашева е четвърта на класически шахмат във възрастовата група момичета до 12 г. Пето място на ускорен шахмат за Ева Русева – момичета до 12 г.