Акценти

509 нарушения са констатирали от дирекция „Инспекцията по труда“  през септември

През месец септември инспекторите от дирекция „Инспекция по труда“ са извършили 132 проверки, при които са констатирани 509 нарушения. Запазва се тенденцията повечето от нарушенията  да са за неосигуряването на безопасни и здравословни условия на работна среда. Това съобщи днес на брифинг в пресклуба на БТА директорът на „Инспекция по труда“ – Плевен Борис Петков.

За един месец в инспекцията са подадени 25 сигнала и жалби от работници и служители за неизплатени трудови възнаграждения и полагане на извънреден труд и други.

Акцентът на проверките през септември месец е традиционен. Той е в областта на селското стопанство. На по-обстойни проверки  подлежат собственици, които притежават над 500 хил.хектара обработваема площ.

Прочетете също:

Вечер на младите поети в Плевен: Ученици от Клуб „Сияние“ представят авторски стихове в рамките на националната инициатива „Ден на четенето“

Регионалната библиотека „Христо Смирненски“ в Плевен организира вечер, посветена на младите поети. Ученици от Клуба …