Начало / Спорт / 21 медала завоюваха състезателите на Карате клуб „Спартак 14″

21 медала завоюваха състезателите на Карате клуб „Спартак 14″

каратеНа 28 март в столичната зала Арена Армеец се проведе тазгодишното издание на Държавния шампионат по Шотокан карате. На престижното първенство взеха участие над 300 състезатели от 22 клуба от цялата страна, съобщи Милена Кирниколова. Първенството откри президентът на БФШ Карате , Сенсей Александър Славков.

Състезателите на плевенския карате клуб се представиха повече от отлично. 25-те бойци завоюваха 21 медала от надпреварите в дисциплините ката и кумите индивидуално. Златните медалисти са 7 ,сребърните – 5, а бронзовите – 9.

Златно отличие спечели Елица Станчева в дисциплината кумите при най-малките 8-9 г. Натали Йонкова спечели двата златни медала в двете дисциплини – ката и кумите при 12-13 г. девойки. Републикански шампион стана Станислав Добрев при 12-13 г. момчета в дисциплината кумите. Неговата съотборничка Мирела Йолова във същата възраст също стана първа на ката за втора поредна година.

Републиканските шампиони при юноши и девойки старша са Марк Томов и Ива Кръстева. Марк доказа потенциала си за поредна година .

Вицерепубликански шампиони за 2015 г. са Петя Николова – на ката и кумите при девойки старша, Гергана Атанасова на кумите при деца старша, Никола Йотов на ката при деца старша и Нора Симеонова при девойки 16-17 години в дисциплината ката.

Бронзовите медалисти са : Ивайло Монов при 8-9 г. в дисциплината кумите, Елица Станчева – ката, Станислав Добрев, Мирела Йолова, Борислав Начев и Елка Панайотова – всичките състезатели при юноши и девойки младша възраст. При по-големите бронза на ката е за Марк Томов.

В най-престижната възрастова група – мъже и жени, двамата състезатели на клуба се класираха на 3-то място. Това са Петър Петров , дванадесетокласник на Спортно училище в Плевен и Мариана Вълчева, студентка във Великотърновския университет. Като дебютанти във най-трудната възраст се справиха отлично и дадоха сериозна заявка за отлично състезателно бъдеще в дисциплината кумите. И двамата ще вземат участие на Световното първенство по Шотокан през есента тази година.