Начало / Спорт / 20 медала спечели Карате клуб „Спартак” Плевен от Държавната купа по шотокан

20 медала спечели Карате клуб „Спартак” Плевен от Държавната купа по шотокан

Милена_Кирниколова

20 медала – 6 златни, 8 сребърни и 6 бронзови, спечели Карате клуб „Спартак” Плевен от Държавната купа по шотокан, която се състоя на 1 юни в Габрово, информира треньорката Милена Кирниколова. Клубът участва в състезанието с 21 състезатели. В състезанието се включиха общо 230 състезатели от 17 клуба от страната.

При най-малките (6-7 г.) повече от добре се представи Тихомир Тодоров, който спечели двата златни медала – в ката и в кумите. Златен медал завоюва Марк Томов при 14-15 г. юноши, който разби конкуренцията си в кумите и беше лично поздравен за отличните си качества от сенсей Колин Пут, шеф на съдиите на Световната шотокан организация.

Марк карате

Натали Йонкова, ученичка от Спортното училище в Плевен, стана първа на ката при 12-13 г. девойки. Натали е и Държавна шампионка в тази дисциплина. Тя се класира трета в дисциплината кумите. Нейната съотборничка Мирела Йолова е носител на 5-ия златен медал. Тя надви конкуренцията в кумите при 12-13-годишните девойки. Мирела стана и 3-та на ката.

Шестият златен медал е за Петър Петров – ученик на Спортно училище, който за пореден път демонстрира качества и стил в кумите.

Петър карате

Сребърните медали спечелиха Гергана Атанасова при 10-11 г. момичета, Диана Каменова – на ката и кумите, която също е възпитаничка на Спортното училище, Ива Кръстева при 14-15 г. девойки – в ката и кумите, Марк Томов, който освен в кумите отлично се справи и в дисциплината ката, Станислав Добрев, ученик на Спортно училище,  – в ката и в кумите, и Бетина Кисьова при най-големите девойки – в дисциплината кумите.

При 14-15 г. момчета  Красимир Георгиев, ученик на Спортното училище Плевен, стана бронзов медалист в кумите, както и неговият съотборник Сашо Ненков. Бронзов медал завоюва и дебютантката Елка Панайотова, ученичка в 5 клас на Спортно училище Плевен.Нейното постижение е в дисциплината ката.

Купата беше последното за сезона успешно изпитание на плевенските състезатели, но тя ще има значение за селекцията за предстоящото през есента Световно първенство по шотокан карате-до в Полша.