Начало / Спорт / 19 медала за каратеките на „Петромакс” от Държавното първенство

19 медала за каратеките на „Петромакс” от Държавното първенство

petromax3

Лъвчетата на КБИ „Петромакс” – Плевен  извоюваха 8 златни, 8 сребърни и 3 бронзови медала на Държавното първенство по карате, което се проведе в Албена на 3 и 4 април. С тези постижения клуб „Петромакс” е на  2-ро място в крайното комплексно класиране по медали от първенството.

Отлично представяне за каратеките на КБИ „Петромакс” – Плевен при дисциплина ката индивидуално. От родените 2002 – 2003 год. вицешампионска титла за клуба донесе Дара Ганчева. При старша възраст отлични умения демонстрира шампиона Ивет Горанова, а със сребърен медал се окичи Йоана Йорданова от клона на клуба в Червен Бряг. Другата възпитаничка на Спортно Училище „Георги Бенковски” Плевен със спорт карате Габриела Горанова стана вицешампион при до 18 годишните. Във същата възрастова група отборът на клуба –  сестрите Габриела и Ивет Горанова и съотборничката им Виктория Росева, се окичиха със златото в дисциплината ката. При възрастова група жени за 11-та поредна година шампион на дисциплина ката индивидуално стана Гергана Витанова. Шампионската купа за отборната дисциплина ката при жените отново бе извоювана от отбора на Петромакс, в състав от Гергана Витанова, Магдалена Иванова и Габриела Горанова. На пето място се класираха Евгени Йорданов и Кристиян Веселинов от СУ „Г. Бенковски” Плевен при родените 2002 – 2003 година.

Petromax1Представянето на КБИ „Петромакс” при дисциплина кумите индивидуално бе не по-лоша. При представителите на клуба под 16 годишна възраст – старша възраст шампионска титла грабна Теодор Димитров в категория до 63 кг. При девойките вицешампион на категорията си до 54 кг. стана Мария Магдалена Петрова, а в горната категория – над 54 кг. след няколко убедителни победи шампионската титла грабна тазгодишната Европейска шампионка Ивет Горанова. При възрастова група девойки и младежи шампион в категория до 55 кг. стана Християн Цветков, а  Вицешампион на категория над 76 кг. стана Преслав Събев. Атрактивни срещи и отличаващи се демонстрации на умения и техники предложиха и девойките на клуба – вицешампионски титли извоюваха Виктория Росева /в категория до 53 кг./ и Изабел Кръстева в категория до 59 кг. Никол Христова се окачи с бронзов медал в категория до 53 кг., а в категория до 59 кг. златен медалист стана Габриела Горанова. С пети места при дисциплината се класираха Максим Христов в категория до 50 кг., Валентин Сачански и Петър Йотов в категория 68 кг. Добро представяне направи и класиралият се на 7-мо място Богомил Занков в категория до 68 кг. и съотборниците му Евгени Михайлов, Християн и Даниел Теневи. При възрастова група мъже и жени вицешампион на категория до 60 кг. стана Евгени Михайлов; с бронзови медали се окачиха Ивайло Петков в категория до 84 кг. и Магдалена Иванова в категория до 68 кг. Вицешампион в категорията над 68 кг. стана завършващата СУ „Бенковски” – Плевен тази година Елиза Гешева.

Добро представяне направиха и представителите на КК „Петромакс” клон Червен бряг. Освен вицешампионката Йоана Йорданова, с пети места се прибраха Никола Николов –Пламен Колев и Филип Александров.

Според президента на КБИ „Петромакс” – сенсей Русалин Русалинов, постиженията на състезателите са най-точният  критерий и показател за мястото на плевенските клубове