Начало / Спорт / 18 призови класирания за „лъвовете” от „Петромакс” от националния шампионат по карате

kbi petromax 2

С 18 призови места приключи участието на Клуб по бойни изкуства „Петромакс” – Плевен  на Националното състезание по карате, което се проведе на 5 и 6 април във Велико Търново. Плевенските „лъвове” извоюваха  9 златни, 4 сребърни и 5 бронзови медала, с които поставиха клуба си на 3-то място в крайното комплексно класиране по медали от състезанието.

Отлично представяне направиха: Станислав Цанов, възпитаник на Спортно Училище „Георги Бенковски” – гр. Плевен със спорт карате и  стана Шампион на категория до 57 кг. в дисциплина кумите индивидуално. Съученичката му Ивет Горанова извоюва шампионската титла в категория до 54 кг. Мария Магдалена стана Шампион на категория до 47 кг. В категория над 54 кг. при старша възраст, финалът отново бе Плевенски: шампион стана Габриела Горанова, а съотборничката й Виктория Росева се окичи със сребро. Йоанна Иванова – деца, младша възраст – златна медалистка в категория над 50 кг, Теодор Димитров грабна златния медал в категория до 50 кг. Ивет Горанова стана шампион и на дисциплина ката индивидуално – втори златен медал от хеттрик. Гергана Витанова, която се готви за Европейското първенство по карате тази година, стана отново  национален шампион на ката индивидуално при жените. Девойките на КБИ „Петромакс” – Виктория Росева, Ивет и Габриела Горанови /готвени за състезанието от семпай Витанова/,  грабнаха купата на отборната дисциплина ката и се окичиха със златни медали.

Със сребърни медали се окичиха Дара Ганчева и Евгени Михайлов, а бронзови медали спечелиха Юлиян Андреев, Преслав Събев, Християн Цветков, Станислав Цанов, Тетър Йотов.

В  Национално първенство по карате във Велико Търново участваха състезатели от 25 карате клуба в  страната.

kbi Petromax

Състезатели на „Спартак Плевен ХХ” с Купа „Млади надежди” от едноименния шахматен турнир

Състезатели на шахматните клубове „Спартак Плевен XXI”, „Плевенски Гамбит“ и „Троян“ участваха в детски турнир ...