Начало / Последни новини / 14-годишната Надя Тончева спечели турнира „Млади таланти” в Плевен

14-годишната Надя Тончева спечели турнира „Млади таланти” в Плевен

Златен медал и купата от Международния шахматен турнир за жени „Млади таланти” спечели 14-годишната Надя Тончева, България. Младата състезателка, която е и най-малката участничка в турнира, днес получи отличията си на официалната церемония по награждаването в хотел „Ростов”, който беше домакин на международния шахматен форум от 22 до 28 март. Надя Тончева е и единствената от десетте участнички, която получи и майсторски сертификат.

„Надя е голямата ни гордост. Дълго я убеждавахме да участва, и ето, тя стана прецедент – най-малката участничка спечели турнира. Това само потвърждава колко оспорван, честен и в духа на феърплея се проведе той”, подчерта Васил Антонов, преди да връчи шампионската купа на Надя Тончева.

На второ място остана състезателката от Русия Дария Юрасова. През целия турнир Дария Юрасова води в класирането, но в последната партия отстъпи първото място. Тя стана носител и на Купата за най-добре представил се чуждестранен състезател.  Връчи я отново Васил Антонов. Той обяви в аванс, че Дария Юрасова ще получи покана за участие при облекчени условия в следващия международен турнир, на който хотел „Ростов” ще е домакин.

Бронзова медалистка от турнира е Белослава Кръстева.

Класиралите се на призовите места в турнира получиха медалите си от зам.-областния управител Татяна Божинова.