Начало / Последни новини / 14-годишен състезател на СКШ „Плевен XXI“ с бронзов медал от международен турнир „Tрите буки“

Стилиян Нановски стана трети във Втория турнир за деца до 14 години, който се организира от ШК „Ан пасан“- София от 7 до 10 юли 2016 г. в комплекс “ Три буки“ в Осоговската планина. Представителят на плевенския клуб завърши турнира с 5 точки от 7 възможни, като решаваща за спечелването на бронзовия медал се оказва победата му в последния кръг над водача във временното класиране Димо Терзиев от ШК “ Етър“ Велико Търново. Стилиян допусна само една загуба срещу заелия второ място Милко Бакалов, научихме от треньорката на Стилиян – мс Христинка Илиева.

Носител на купа “ Трите буки“ стана Николай Чолаков, представител на домакините от ШК „Ан пасан“ с актив 5,5 т.

стилиян нановски и любомира ленкова

В турнира игра още една състезателка на СКШ „Плевен XXI“ – Любомира Ленкова, която завърши с 2,5 точки и стана трета при момичетата до 14 години. Паралелно се проведе и турнир за деца до 12 години – Купа „Осогово“, който бе спечелен от Валентин Генов от ШК „Ан пасан“ с резултат 6,5 от 7 възможни точки.

Организаторът на турнирите Георги Павлов бе подсигурил висок паричен награден фонд от 2000 лв и много предметни награди. В двете надпревари се включиха общо 50 участника, с главен съдия мс инж. Димитър Илиев от София.