Начало / Образование / 13 ученици от ОУ „Валери Петров” се класират за национално състезание по английски език

На 16 март в изпитен център РТЕ (Pearson Test of  English) в Плевен ще се проведе Националният кръг на състезанието по английски език Longman Competition. След вътрешноучилищен кръг, от ОУ „Валери Петров” – Плевен за участие във финалния кръг на състезанието са класирани 13 ученици.

13. Виктор Руменов Христов VIIб клас

Всички участници в националния кръг ще получат Сертификат за участие. Ученици с най-висок резултат, класирани на първите три места във всяка категория в националния кръг, ще получат предметна награда. Допуска се присъждане на повече от едно първо, второ и трето място. Победителите от състезанието и техните учители, ще бъдат наградени на официална церемония по време на Националната конференция на Пиърсън Лонгман през април 2019 г. в град София.

Състезанието се организира за шести път от издателство PEARSON LONGMAN България специално за училищата от Общността „Пиърсън Лонгман училища в България” и цели да запознае учениците със специфики от формата на международните изпити Pearson Test of English, създавайки условия за изграждане на критерии за оценка на постигнатите резултати  и развивайки нагласа и умения за полагане на изпит за получаване на сертификат.