Начало / Последни новини / 12 медала за борците от Изобор и Класик в Селановци

12 медала за борците от Изобор и Класик в Селановци

Девет медал – три златни, два сребърни и четири бронзови завоюва състезателите на плевенския БК Изобор от турнира по борба класически стил в Селановци. Възпитаниците на БК Класик /Белене/ пък се окичиха с един сребърен и два бронзови. Надпреварата бе за деца, момичета, момчета и кадети. Очаквана победа при момчетата за плевенския състезател Николай Дзедзов. В категорията до 53 кг той надви на финала съотборника си Теодор Георгиев. В същата възрастова група победител при 59-килограмовите е пак борец на Изобор – Марио Цветанов. Третото място тук е за съотборника му Борис Симеонов. Много силно състезание при кадетите за Иво Илиев, който се справи безупречно с всички свои конкуренти в категорията до 58 кг. При децата Ивайло Афизе стана втори до 47 кг. В същата възрастова група бронзови медали за Кристиян Йоцов /30 кг/ и абсолютния дебютант Борис Ангелов /38 кг/, който тренира едва от месец. Трето място при момичетата за Яна Цветомирова.

„Доволен съм от представянето на нашите състезатели. Турнирът бе част от подготовката им за държавния личен-отборен шампионат, където се надяваме съставите за деца и кадети да са в призовата тройка, а също и тима на момчетата“, коментира треньора на Изобор – Момчил Сирашки.

От избраниците на треньора на БК Класик – Момчил Ганчев най-добре се бори Найден Митков. В категорията до 26 кг при децата той спечели сребърен медал. Тук трети е съотборника му Янислав Георгиев. Същото бе и класирането на Ахмед Ахмедов при момчетата до 53 кг.