Начало / Спорт / „Спартак” – Плевен отстъпи с 0:4 на „Черноморец” – Бургас в първия 1/16 финал от турнира за Купата на България

Мачът беше решен още в края на първото полувреме, след като гостите поведоха с 2:0. Първият гол падна в 41.мин. когато Нладулю центрира отдясно и Йорданов отблизо вкара за 1:0. Четири минути по-късно, след центриране от ъглов удар, Георги Терзиев с глава даде комфортна преднина на „акулите”. През второто полувреме гостите отбелязаха нови два гола .В 56 мин.Даниел Младенов отблизо направи 3:0, а в 83 мин. резервата Уатара обеляза за 4:0, като преди гола имаше нарушение срещу вратаря Станислав Антонов, но съдията Георги Йорданов посочи центъра.

”Домакините играят техничен и приятен футбол, с много подавания, но лошият терен  не им позволи да покажат най-доброто. Този формат на турнира дава предимство на по-силните отбори, които при евентуална грешка в първия мач имат възможност да се коригират в реванша”, каза на пресконференция след мача наставникът на „Черноморец“ Димитър Димитров – Херо.

Според Хари Казаков, спортно-технически директор на „Спартак”, плевенчани не са заслужавали толкова тежка победа. „Ще анализираме грешките, но вече мислим за гостуването ни в неделя  на отбора на Раковски”, каза Казаков.

Снимка: Тони Вашков