Начало / Спорт / „Спартак” изгуби първия си домакински мач след слаба игра

„Спартак” изгуби първия си домакински мач след слаба игра

Снимка: plevensport.eu

Новосъздаденият Общински футболен клуб „Спартак – Плевен” загуби първия си мач пред собствена публика след много слаба и безидейна игра, съобщават на сайта plevensport.eu. Отборът не можа да се противопостави на стабилния тим на „Видима-Раковски” (Севлиево) и изгуби мача с 0:2. Плевенските футболисти за цял мач не успяха да отправят нито един точен удар в очертанията на вратата на севлиевци, докато гостите играха спокойно и хладнокръвно и можеха да си тръгнат с далеч по-изразителна победа. Първият гол за севлиевският тим падна в третата минута на второто полувреме след точен шут на Петко Петков. Малко след попадението на „Видима-Раковски” плевенчани имаха основателни претенции за дузпа, след като защитник на гостите задържа с ръка в наказателното поле откъсващия се Васил Бънов, но реферът в тази среща – търновецът Георги Давидов, остана безмълвен, съобщават още от plevensport.eu. Вторият гол за севлиевци вкара ветеранът на отбора Ангел Русев, който в 70-та минути изпълни перфектно пряк свободен удар и оформи крайното 0:2.