Начало / Последни новини / Ясни съперниците на ХК Полюс и ХК Левски за купата на България при младежите

Ясни съперниците на ХК Полюс и ХК Левски за купата на България при младежите

Фрегата /Бургас/, Осъм /Ловеч/ и Добруджа /Добрич/ са противниците на плевенския Полюс-ТМ в квалификациите на турнира за купата на България по хандбал за младежи до 19 години. Жребият изпрати четирите отбора в група А. Мачовете помежду им ще се изиграят на 8 февруари в габровската зала „Орловец”. Победителят от групата се класира за финалния турнир.

Едноименният тим на град Левски пък ще премери сили с Локомотив /Горна Оряховица/, Спартак /Варна/ и Раховец 2008 /Горна Оряховица/ в квалификационна група Б. Мачовете са на 1 февруари в шуменската зала „Плиска“. Класиралите се на първите две места продължават напред в турнира.

Квалификации ще играят и още три отбора – Чардафон /Габрово/, АСТИ-91 /Хасково/ и Шумен-61 /Шумен/. Те ще определят победителя на 1 февруари в габровската зала „Орловец”.

Ако Шумен-61 спечели, именно този клуб ще е домакин на 15 – 16 февруари на финалния турнир в който ще бъде определен носителя на трофея.