Начало / Последни новини / Яна Копчева и Полина Макаева шампионки на България

Яна Копчева и Полина Макаева шампионки на България

Яна Копчева и Полина Макаева са поредните шампионки на България от плевенския АК Георги Дъков. Титлите си спечелиха в дисциплината мятане на диск в Балчик, където току що приключи националния шампионат по зимни хвърляния. Възпитаничките на треньорката Галя Николова спечелиха златните медали по безапелационен начин. Резултатът на Яна при девойките младша възраст бе със седем метра по-добър от този на сребърната медалистка. Вчера плевенчанката стана вицешампионка и в хвърлянето на копие. Днес съотборничките на Копчева – Лидия Борисова и Венелина Петкова /вчера стана шампионка на копие/ завършиха съответно на пето и шесто място.

Полина също нямаше проблеми с победата при девойките старша възраст. Тя метна диска на 41,50 метра, а основната й съперничка завърши с доста по-скромен резултат.

Бронзов медал в хвърлянето на чук за бившата възпитаничка на Галя Николова – Рената Петкова. Състезаващата се в момента за столичния клуб КЛАСА вчера взе титлата в мятането на диск при жените.

Шампионът на копие от вчера Димитър Николов днес стана осми на диск при мъжете. Радан Илиев е четвърти на чук, а Стефан Лалов шести при юношите младша възраст.

Равносметката от шампионата за АК Георги Дъков е пет златни и два сребърни медала. „Доволна съм от представянето ни. Това, което очаквах да постигнем го реализирахме. Не бе лесно, а доста тежко. Шампионатът бе много силен – над 220 състезатели от над 20 клуба, които развиват тези дисциплини“, коментира Галя Николова.