Начало / Последни новини / Яна Копчева е шампионка, Радан Илиев – двоен вицешампион

Яна Копчева е шампионка, Радан Илиев – двоен вицешампион

Бившата плевенска лекоатлетка Яна Копчева спечели шампионската титла в мятане на диск при девойките младша възраст в националния шампионат по хвърляния в Балчик. Стори го от раз с 39.89 метра, а от останалите пет опита нямаше нужда. Настоящата състезателка на русенския Локомотив /шампионка в титулярната си дисциплина – тласкане на гюле/ се окичи и с бронзов медал на чук – 38.00 м в същата възрастова група.

Лекоатлетът от АК Георги Дъков /Плевен/ – Радан Илиев пък спечели два сребърни медала. При юношите старша възраст възпитаникът на треньорката Галя Николов остана в подножието на върха в дисциплините мятане на диск и чук. 38.00 м му осигуриха второто място на диск. 50.34 м донесоха сребърен медал за Илиев на чук. Шампион в двете дисциплини стана Никола Колев от СКЛА Добрич.

Още четирима състезатели на Галя Николова се класираха в призовата шестица – Георги  Георгиев /копие, юноши младша възраст/ е 4-и, Полина Макаева /чук, жени/ – 5-а, Лидия Борисова /диск, девойки старша възраст/ и Димитър Николов /копие, мъже/ са 6-и. Шампионката в мятането на диск при жените Рената Петкова е 6-а на чук.