Начало / Последни новини / Яна Копчева девета в Унгария

Яна Копчева девета в Унгария

Плевенската лекоатлетка Яна Копчева се класира на девето място на Европейския младежки олимпийски фестивал в Дьор /Унгария/. Стори го в дисциплината тласкане на гюле. Възпитаничката на плевенския АК Георги Дъков и треньорката Галя Николова започна състезанието с постижение от 14.22 метра. Това бе и най-добрия й опит в битката. След това бе с осми резултат в надпреварата, осигурявайки си участие във финала. После обаче сдаде тази позиция на съперничка. Дори обаче и да беше се доближила до личния си рекорд /15.38 м/ плевенчанката пак щеше да остане извън битката за челните места. Златният медал в състезанието спечели холандката Алида Ван Даален с 16.23 м. Втора завърши германката Жозефина Клиш с 15.85 м. Призовата тройка допълни Карина Йеиниян от Беларус с 15.77 м.