Начало / Последни новини / Яна Копчева без конкуренция с гюлето и диска

Яна Копчева без конкуренция с гюлето и диска

Плевенчанката Яна Копчева за пореден път стана шампионка в тласкането на гюле и мятането на диск. Сега го направи в националния шампионат по лека атлетика на открито за девойки и юноши под 20 години. Бившата възпитаничка на плевенския АК Георги Дъков и настояща на Локомотив /Русе/ спечели по категоричен начин. 12,80 метра бе най-добрия й резултат с гюлето. С диска бе още по-убедителна – 41.00 м. Тук сребърният медал спечели Кристияна Николова от СКЛА Спартак /Плевен/ с 35,74 м. Лидия Борисова от АК Георги Дъков е седма с 25,75 м. Извън класирането участва друга бивша атлетка на АК Георги Дъков – Рената Петкова. Шампионката на България за жени постигна – 47,18 м.

В същата дисциплина, но при юношите съотборниците в АК Георги Дъков – Радан Илиев и Даниел Кънчовски завършиха съответно шести и девети. Последният се класира с позиция п о-напред в тласкането на гюле. Илиев записа и четвърто място в хвърлянето на чук.