Начало / Последни новини / Юноши на СКБ Изобор станаха вицешампиони за мъже

Юноши на СКБ Изобор станаха вицешампиони за мъже

Юношите Иво Илиев и Николай Дзезов спечелиха сребърни медали, а връстникът им Цветан Сирашки се класира на пето място в столичната зала „Христо Ботев“. Това е равносметката за възпитаниците на треньорите Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки в плевенският СКБ Изобор от държавния личен шампионат по класическа борба за мъже.

Миналогодишният шампион и носител на купата за „най-техничен състезател“ – Иво Илиев излезе на тепиха в категорията до 63 кг. 12 бяха конкурентите ми. Надви трима и достигна до финала, където загуби от колегата си в националния отбор Никълъс Сулев от столичния Левски.

Николай Дзезов участва в схватките при 67-килограмовите. Общо 19 борци спориха за медалите. Плевенчанинът победи четирима, осигурявайки си участие в битката за титлата. Не успя да я спечели срещу перничанина Дейвид Димитров.

Цветан Сирашки записа по две победи и загуби, завършвайки пети в категорията до 60 кг.

Едмонд Назарян /55 кг/ от СКБ Бургас бе избран за „най-техничен състезател“ на шампионата. Най-резултатен е Кирил Милов /97 кг/ от СКБ Ботев-93 /Враца/.