Начало / Последни новини / Юношите на ХК Полюс-ТМ отпаднаха от турнира за купата на България

Юношите на ХК Полюс-ТМ отпаднаха от турнира за купата на България

Плевенският Полюс-ТМ е аут от турнира за купата на България по хандбал при юношите старша възраст. Това стана факт в габровската зала „Орловец”, която бе арена на мачовете от квалификационна група А. В нея съперници на плевенчани /доста по-малки на години/ бяха съставите на Локомотив /Мездра/ и Албатрос /Бургас/. Тежко поражение – 13:38 беляза старта на Полюс-ТМ. Нанесоха му го „железничарите“. По-оспорвана бе срещата с бургазлии, но плевенския тим отново загуби – 23:37 и финишира на последното място в групата. Втори е Албатрос, загубил от мездренската селекция с 27:37. Победител е Локомотив, който се класира за финалния турнир.

В същата зала се проведоха и битките в група Б. Победител в тях е Шумен-61, който надделя над Локомотив /Горна Оряховица/ и АСТИ-91 /Хасково/ и също се класира за заключителната фаза на турнира.