Начало / Последни новини / Юношите на ХК Полюс играят в Горна Оряховица за купата на България

Юношите на ХК Полюс играят в Горна Оряховица за купата на България

Чардафон /Габрово/, Шумен-61 /Шумен/, евентуално Раховец 2008 /Горна Оряховица/ или Добруджа /Добрич/ са противниците на плевенския Полюс-ТМ в квалификационна група А на турнира за купата на България по хандбал за юноши старша възраст до 16 години. Жребият изпрати първите два тима и плевенският в група 1. Мачовете помежду им ще се изиграят на 5 февруари в горнооряховската зала „Никола Петров”. По същото време домакините Раховец 2008 и Добруджа /Добрич/ ще определят кой е по-добър в група 2. След това победителят от този мач ще играе с класиралия се на второ място в група А. Първенецът в тази група пък ще премери скили със загубилия мача в другата група. Спечелилите тези плейофи продължават във финалния турнир за купата.

Шуменската зала „Плиска“ пък приема двубоите от квалификационна група Б. Най-добрият измежду Локомотив /Горна Оряховица/, Спартак /Варна/, бургаските Албатрос и Фрегата се класира за финалния турнир. Той ще се проведе на 7 – 8 март в Горна Оряховица /ако Раховец 2008 преодолее квалификациите/.