Начало / Последни новини / Юношите на ХК Полюс аут от турнира за купата на България

Юношите на ХК Полюс аут от турнира за купата на България

Плевенският Полюс отпадна от турнира за купата на България по хандбал за юноши старша възраст до 16 години. Това стана факт в горнооряховската зала „Никола Петров”, която бе арена на мачовете от квалификационна група А. В нея съперници на плевенчани бяха съставите на Чардафон /Габрово/, Шумен-61 /Шумен/ и Раховец 2008 /Горна Оряховица/. Първите два и Полюс бяха в група 1. Плевенският тим започна с победа над габровския – 18:16. След това обаче не успя срещу шуменския – 12:23. Шумен надигра Чардафон – 24:16 и спечели група 1, а плевенчани завършиха втори. Това им отреди двубой с победителя от група 2 – Раховец 2008. Домакините надвиха Полюс с 27:16 и се класираха финалния турнир. В него ще играе и Шумен-61, който победи втория от група 2 – Добруджа /Добрич/ с 32:21.