Начало / Последни новини / Юношите на Спартак 1996 с победа във Враца

Юношите на Спартак 1996 с победа във Враца

Втора победа от началото на надпреварата в квалификационна група Е на държавното първенство по волейбол взеха юношите старша възраст на плевенския Спартак 1996. Възпитаниците на Мариана Костова биха Ботев във Враца с 3:2 в среща от 12-ия кръг. На 25 ноември миналата година плевенчани подчини у дома същия съперник със същия резултат. Изключително хладнокръвие демонстрираха спартаковци в сегашния мач. На два пъти се оказваха догонващи, но в крайна сметка се справиха. Първият гейм бе равностоен, но врачани го спечелиха с 25:20. Плевенският тим доминираше във втората част и допусна съперника да запише само 18 точки. Третият гейм бе най-оспорван. Домакините го взеха с 25:23. Следващият бе копие на втория и след 25:18 Спартак изравни 2:2. Заключителната част бе точка за точки. Плевенчани се оказаха по-стабилни психически и измъкнаха мача след 17:15.