Начало / Последни новини / Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ четвърти след категорична победа

Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ четвърти след категорична победа

Локомотив /Червен бряг/ ще зимува на четвъртото място в група Е на държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. Това крайното класиране за есенния полусезон. В последния мач за годината червенобрежкият тим спечели с 3:0 у дома срещу последния в подреждането Град /Белоградчик/.

Очакваният успех обаче не дойде лесно. Аутсайдерът максимално затрудни домакините. Те взеха първия гейм с категорично превъзходство – 25:11. В следващите два обаче, очаквайки, че лесно ще подчинят съперника явно го подцениха. Втората част бе оспорвана почти до края – 25:22. Третият гейм бе изключително напрегнат. Битката бе точка за точка до края, като локомотивци все пак измъкнаха победата с 27:25. Така общите им показатели са четири победи, две загуби, геймова разлика 13:9 и 11 точки. През първия дял на надпреварата юношите от Червен бряг отстъпиха в Тетевен – 1:3 и в Монтана – 0:3 на едноименните състави. Освен тима на Белоградчик, Локомотив победи във Враца местния Ботев – 3:0, а в Червен бряг – Изгрев /Ябланица/ – 3:2 и едноименния отбор на Павликени – 3:1.

Есенен лидер на групата е Монтана, който изпревари Изгрев с по-добро геймово съотношение. Трети са юношите на Ботев.