Начало / Последни новини / Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ трети след категорична победа

Юношите на ВК Локомотив /Червен бряг/ трети след категорична победа

Локомотив /Червен бряг/ започна годината с домакинска победа – 3:0 над едноименния тим на град Тетевен. Двубоят бе от 8-ия кръг на квалификационна група Е на държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст. Категоричният успех изкачи състава на третото място в класирането. Чистата победа обаче не беше спечелена лесно. Особено първите две части бяха изключително оспорвани. Домакините взеха първата с 26:24. Във втория гейм бе още по-напечено. В крайна сметка червенобрежкия тим се наложи с 28:26. Гостите не се предадоха, но с всяка изминала атака в третата част вярата им, че ще достигнат до обрат намаляваше. Така се стигна до 25:19 за Локомотив и краен успех в мача. Това бе петата победа за волейболистите на Червен бряг, които вече имат 14 точки. С една повече е втория Ботев /Враца/, спечелил в Павликени с 3:0. Лидерът Монтана победи с 3:1 Изгрев /Ябланица/, който пък е с еднакъв актив с Локомотив.