Начало / Последни новини / Щафетата на АК Плевен 2014 вицешампион на България

Щафетата на АК Плевен 2014 вицешампион на България

Със сребърен и бронзов медал започна участието си АК Плевен 2014 в националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки младша възраст. Надпреварата се провежда в обновената столична зала „Асикс Арена”. От плевенския клуб най-силно се представи щафетата. Квартетът – Цветелин Кирилов, Цветан Георгиев, Теодор Димитров и Добромир Николов преодоляха 4х1 обиколка за 1;36.91 минути. Този резултат осигури на възпитаниците на треньора Никола Николов второто място. По-бързи от плевенчани бяха само спринтьорите на Супер спорт /Варна/ в състав – Михаил Гаргов, Симеон Стоянов, Денис Иванов и Пламен Стаматов, финиширали за 1;35.97 мин. С трето време /1;40.27 мин./ 800-те метра изминаха бегачите на Берое /Стара Загора/.

Цветелин Кирилов донесе и бронзов медал за АК Плевен 2014. Спечели го в скока на дължина. В най-добрия си опит той постигна 6.19 метра, като само сантиметър не му достигна да е вицешампион. Такъв стана Димитър Ташев от СКЛА Сливен. Съотборникът му Орлин Орлинов бе над всички в сектора с резултат 6.50 м., който му осигури титлата. В тази дисциплина извън класирането скача плевенчанина Даниел Анков. Настоящият състeзател на столичния клуб КЛАСА при мъжете постигна 7.25 м.