Начало / Последни новини / Шест медала за СКШ „Плевен ХХІ” от шахматния фестивал „Търновско царство”

Шест медала за СКШ „Плевен ХХІ” от шахматния фестивал „Търновско царство”

От 31 март до 2 април в комплекс „Момина крепост”, Велико Търново се проведе шахматен фестивал „Търновско царство“ с награден фонд над 1800лв. Турнирите бяха четири: по ускорен шах и блиц, разделени в групи „А”- за деца до 12 и 14г. и „Б” – за деца до 8 и 10г. Участие взеха 96 деца от 16 шахматни клуба от цялата страна. Сред тях личаха имената на множество държавни шампиони, както и на деца с призови класирания от световни и европейски първенства. Кметът на Община Велико Търново – Даниел Панов, лично награди победителите в турнирите. След приключването на състезанието бяха раздадени 12 купи, 60 медала, над 80 предметни награди.

СКШ „Плевен XXI“ се представи с 10 свои състезатели, водени от треньорката си мс Христинка Илиева. Те успяха да извоюват общо 6 медала в двете контроли – ускорен и блиц. В турнира до 10 години по ускорен шах нашата състезателка Нора Рашева постигна отличен резултат в генералното класиране. Със спечелените 7 точки от 9 партии Нора стана първа при момичетата и 4-та в комплексното класиране от общо 66 момичета и момчета. Нора единствена успя да надиграе победителя в турнира Симеон Тодев от ШК „Пловдив“ Пловдив в партия от последния, 9-ти кръг. Малко не достигна на Дария Георгиева да вземе медал и с актив от 5,5 т. се нареди 4-та. Награда за място в шестицата получи и Калина Илиева. При момчетата Виктор Иванов, Теодор Цветанов и Кристиян Илиев показаха добра игра, като и тримата записаха по 5 точки. В турнира до 12 и 14 години нашите състезателки Любомира Ленкова, Ева Русева и Кристина Апулчева окупираха първите три места  при момичетата до 12 години. Награда за място в шестицата получи и Аделина Тодорова. В надпреварата по блиц медали спечелиха Аделина Тодорова – сребърен и Любомира Ленкова – бронзов. При малките момчета до 8 години Виктор Иванов финишира с 5 точки на пето място.

Така резултатът е 2 златни, 2 сребърни и 2 бронзови медала за състезателите на СКШ „Плевен XXI“ от турнира за деца до 14 години „Търновско царство“.

Снимки: СКШ „Плевен ХХІ“