Начало / Последни новини / Шест медала за Север /Плевен/ за купа „Деветашко плато“

Шест медала за Север /Плевен/ за купа „Деветашко плато“

Шест медала – четири златни, по един сребърен и бронзов спечели плевенския клуб по ориентиране за купа „Деветашко плато“ край Ловеч.

Те отредиха четвърто място в крайното отборно класиране на плевенчани с актив от 35 точки.

Надпреварата бе на средна дистанция и в него участваха състезатели от двата пола /от 10 до +70 г./ от 20 клуба.

При момчетата до 14 години плевенчанина Цветелин Велков бе недостижим за съперниците си и в двата дни. Той спечели първото място с 11,53 минути пред втория Георги-Венцислав Пенев от Компас крос /Русе/. В тази възраст, но при момичетата същото стори и съотборничката му Цветелина Цветанова. Тук другата плевенчанка Кристина Минкова е четвърта.

Бойко Рачев пък триумфира при мъжете до 55 години, побеждавайки и в двата старта съперниците си. Победителка при жените до 45 г. стана Снежка Иванова. Тя приключи на върха с най-добър общ сбор, след като завърши два пъти на второ място.

Малко не достигна на Никола Пехливанов да вземе златото при най-малките – до 10 г. Изпревари го единствено Мирослав Борисов от Бачо Киро-94 /Дряново/. Лиляна Маринова пък изостана със 17,54 минути от габровлийката Ева Симеонова. Това й отреди трето място при дамите до 18 г. Мартин Минков стана четвърти при силния пол до 35 г.. Милен Симеонов пък е седми в мъжкия елит 21 г.