Начало / Последни новини / Шест медала за плевенските лекоатлети в Русе

Шест медала за плевенските лекоатлети в Русе

Четири сребърни и два бронзови медала извоюваха лекоатлетите от Плевен в международния турнир „Младост” за юноши и девойки под 18 години в Русе. Три отличия спечели Добромир Николов. Състезателят на АК Плевен 2014 се класира втори в спринта на 100 метра. По-бърз от него бе Михаил Гаргов от Супер спорт /Варна/. Николов взе сребърен медал и на скок височина. Резултатът му 185 см е равен с този на победителя Олег Григорица, но молдовеца преодоля височината от втори път, а на плевенчанина бе нужен трети опит. Тук другия атлет на АК Плевен 2014 – Цветелин Кирилов е шести. Добромир добави към отличията си и бронзов медал в дългия скок с постижение 6,57 м. На две позиции след него завърши Браян Пейчев от СКЛА Спартак /Плевен/. Съотборничката му Цветелина Герганова е втора на скок височина – 155 см. По-добра от нея беше само румънката Федерика Апостол – 169 см. Тук Ивета Бойнова от АК Плевен 2014 е четвърта. Два медала и за АК Георги Дъков. Сребърен взе Георги Георгиев в хвърлянето на копие – 45.95 м. Победата е за Виктор Добрев от Русе – 48.59 м. В същата дисциплина, но при девойките Лидия Борисова е трета с 39.28 м. Съотборничката й Палома Златанова е четвърта – 36.40 м. Пред плевенчанките са румънката Алисия Паруба и Каролина Василаки от Молдова.