Начало / Последни новини / Шест медала за боксьори от Плевенска област във Варна

Шест медала за боксьори от Плевенска област във Варна

Двама вицешампиони и четирима бронзови медалисти. Това е равносметката на бокьорите от Плевенска област в държавния личен шампионат и купа „България“ за мъже във Варна. Валентин Иванов /категория 52 кг/ от БК Мизия 80 /Плевен/ спечели сребърен медал. До второто място достигна след победи над Дарислав Василев и Димитър Илиев. На финала го надигра Тинко Банабаков от Ивайло /Велико Търново/.

До подножието на върха достигна и Рами Киуан /75 кг/ от БК Червен бряг. Той победи Дилян Лазаров /Спартак-Плевен/, Денис Йонузов и съотборника си Даниел Иванов. В спора за титлата отстъпи на варненеца Хюсеин Хюсеин.

Вицешампион е и бившия спартаковец Радослав Панталеев /91 кг/. Настоящият състезател на ЦСКА преодоля Цветан Димитров и Северин Свиленов, а Георги Манов и Васил Пиларски Ботев отказаха да се качат на ринга срещу него. След изключително оспорван финал го победи Кристиян Димитров от Сливен.

С бронзови медали се окичиха Александър Георгиев /+91 кг/ от БК Мизия 80, Даниел Иванов /75 кг/ от БК Червен бряг, Светослав Гергов /60 кг/ и Иван Мечков /91 кг/ от Спартак /Плевен/.

Общо 130 състезатели в 10 категории се качиха на ринга в морския град.