Начало / Последни новини / Шесто място за СКЛА Феникс 2004 на троен скок

Шесто място за СКЛА Феникс 2004 на троен скок

Елина Ковачева от плевенския СКЛА Феникс 2004 се класира на шесто място в тройния скок от националния шампионат по лека атлетика за девойки под 18 години в столичната зала „Асикс Арена“. В първия си опит плевенчанката скочи 10,07 метра и зае второто място. В следващия направи най-силния си резултат в състезанието – 10,27 м. Пет от съперничките й обаче вече бяха пред нея в класирането. Ковачева повтори още веднъж най-доброто си постижение. В четвъртия опит скочи 10,19 м, а в последните два направи фаулове.

Катерина Станчева от ЛК Радио 999 спечели титлата с 10,56 м. Само на три сантиметра след нея остана Стефани Василева от АК Джордан. Пловдивчанката Алекс Иванова допълни призовата тройка с 10,46 м. Пред плевенчанката са още състезателки от Добрич и Сливен.