Начало / Последни новини / Шахматисти на „Спартак Плевен XXI“ с награди от открит турнир

Шахматисти на „Спартак Плевен XXI“ с награди от открит турнир

Двама шахматисти от „Спартак Плевен XXI“ спечелиха награди от Открития турнир по шахмат на „Плевен XXI“, който се състоя на 20 и 21 февруари в Плевен.

Кристиян Георгиев спечели наградата до 10 години. Преди месец той имаше желание да играе с връстниците си в турнира „Проходна Пешка“, но не бе допуснат от организаторите, тъй като според тях бил много силен за там. Те излязоха прави и Кристиян Георгиев се включи в откритият турнир за мъже, където в първите три кръга даже беше сред първите пет в класирането. В крайна сметка той приключи с 3 точки от 6 възможни, което бе достатъчно убедително да спечели наградата до 10 години.

В турнира взеха участие още двама състезатели на „Спартак Плевен XXI“. Румен Кънчев набра 3,5 точки зае 9-то място в класирането, а Иван Василев – с 3 точки спечели специалната награда за ветерани.