Начало / Спорт / Шахматистите на СКШ „Плевен ХХІ” с отлично представяне на Национална купа „Търновска царица”

шахмат плевен 21

Успешно участие на Национална купа „Търновска царица” направиха малките шахматисти от СКШ „Плевен ХХІ”. В началото на месец май във Велико Търново се състоя 18-то издание на Национална индивидуална купа на България „Търновска царица”. Организатори на турнира бяха ШК „Етър” и Община Велико Търново. В турнира по ускорен шах на 1 и 2 май се включиха 159 състезатели от цялата страна в четири възрастови групи – до 8, 10, 12 и 14 години. СКШ „Плевен ХХІ” взе участие с 9 шахматисти.

Най-добрият състезател на клуба за 2014 г. Валентин Митев постигна поредния си успех. Той извоюва първо място в групата момчета до 12 години със 7,5 т. от 9 възможни и получи купата на победителя, златен медал и парична и предметна награди. В същата група Захари Иванов се класира на 5-то място с 6 точки.

В групата на момичета до 8 години шестгодишната Нора Рашева спечели второто място и се окичи със сребърния медал. Тя получи и наградата за най-малка участничка в турнира. В тази възрастова група Дария Георгиева зае 5-то място.

шах плевен 21

Два бронзови медала станаха притежание на нашите шахматисти. В групата момчета до 14 години след оспорвана битка Стилиян Нановски със 7 т. раздели 2-3 място, но допълнителният показател му отреди третото място. Трето място спечели и Аделина Тодорова в групата момичета до 10 години. Нейната съотборничка Любомира Ленкова се класира на 6-то място в същата група. В отборното класиране СКШ „Плевен ХХІ” зае второ място.

Петима състезатели на клуба играха и в турнира по блиц, състоял са на 3 май, в който участваха 97 шахматисти. Нора Рашева се класира втора при момичета до 8 год., а Валентин Митев зае трето място при момчетата до 12 година.

ШК „Етър”, в лицето на своя председател мс Николай Йорданов и треньорът им Светла Йорданова, създадоха отлична организация. Те бяха осигурили награден фонд от 2400 лв., купи, медали и много предметни награди.

Днес в град Трявна започна и финалният турнир на проекта „Надеждите на България”, на който ще се срещнат финалистите от веригата „Млад гросмайстор” 2014-2015 г. от градовете Варна, Плевен, Пловдив, Благоевград и Шумен.