Начало / Последни новини / Шампионска титла и четири сребърни медала за щафетите на СКО Север

Шампионска титла и четири сребърни медала за щафетите на СКО Север

Мъжката плевенска щафета на СКО Север стана шампион на България по по коло ориентиране. Стори го в околностите на великотърновското Ново село, където се проведе държавното първенство. Данчо Борисов даде отличен старт с победата си на първи пост. Петър Вутов запази аванса, както и Милен Гургуров, който финишира първи. Едва на 38 минути след него завърши щафетата на най-сериозния съперник на плевенчани – Незабравка 2004 /Вършец/.

Още четири екипа на СКО Север бяха близо до титлата. С малко повече от 5 минути по-бавна от победителя /Академик-Варна/ беше щафетата ни за момчета до 12 години /Елена Здравкова, Милен Иванов и Симеон Митев/ и трябваше да се задоволи с второто място. Същото класиране и за екипите Ж16 /Вилиана Гургурова, Деница Иванова, Катерина Минкова/, М18 /Никола Иванов, Калоян Иванов, Здравко Колев/ и М20 /Мартин Симеонов, Цветелин Велков, Здравко Христов/. Шанс за призово класиране имаше и за жените ни до 20 години. След първите два поста Цветелина Цветанова и Диана Иванова класираха щафетата ни на трето място, но последният пост Лиляна Маринова не стартира.