Начало / Последни новини / Шампионска титла и бронзов медал за Алина Грънчарова

Шампионска титла и бронзов медал за Алина Грънчарова

Алина Грънчарова от плевенския СКЛА Феникс 2004 стана шампионка на троен скок и спечели бронзов медал на скок дължина. Двойният успех постигна в националния шампионат по лека атлетика за девойки под 20 години, който се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. Възпитаничката на Светослав Топузов завоюва титлата още след първия си опит – 11,76 метра, тъй като най-добрия резултат в състезанието на съперничката й Гергана Аргирова от Локомотив /Пловдив/ беше 11,19 м. В третия си опит плевенчанката постигна 11,77 м. Шанс за медал тук изпусна съотборничката й Ванеса Хаджийска, която направи само фаулове.

5,32 м осигуриха бронзовия медал на Грънчарова в дългия скок. Този резултат записа в шестия си опит. В предишните постиженията й бяха – 5,14 м, 5,10 м, 4,99 м, 5,18 м и 5,04 м. Другите две плевенчанки тук – Теодора Спасова /АК Плевен 2014/ и Ванеса Хаджийска /СКЛА Феникс 2004/ изостанаха доста в класирането. Шампионка е Симона Симеонова от Дунав /Русе/ с 5,81 м, а Десислава Йорданова от АК Павел Павлов /Враца/ е втора с 5,36 м.