Начало / Последни новини / Четири медала за СК Север /Плевен/ от купа „Трети март“

Четири медала за СК Север /Плевен/ от купа „Трети март“

Три сребърни и един бронзов медал спечелиха състезателите от плевенският Спортен клуб по ориентиране Север. Завоюваха ги в надпреварата за купа „3 март“. Тя се проведе в района на Бохотската гора, югоизточно от град Плевен и в нея участваха над 400 състезатели от около 26 български клуба и румънския Университатя /Крайова/.
От домакините най-добре се представиха Владислав Буковски, Цветелин Велков и Лиляна Маринова, които завършиха на второ място в своите възрастови групи. Секунда не достигна на Владислав за завоюва златния медал при момчетата до 10 години. По трасето от 1,1 км с 25 метра изкачване и 7 контролни точки по-бърз от него бе единствено Павел Доневски от СКО Хемус /Троян/, пресякъл финала на 7,55 минути. Тук плевенското участие бе солидно – Александър Иванов е 5-и, Атанас Атанасов – 6-и, Евгений Кетенев – 8-и, Михаил Рачев – 10-и, Николай Пехливанов – 11-и и Ивайло Вълчев – 13-и.
Половин минута раздели Цветелин от победата при момчетата до 14 години. Той премина дистанцията от 2,8 км с 45 м изкачване и 9 контролни точки за 30,39 минути. Преди него финишира само Богомил Стоянов от Валди /София/. Лиляна пък стана втора при нежния пол до 18 години. По разстоянието от 4,8 км с 95 м изкачване и 19 контролни точки плевенчанката допусна пред себе си единствено Борислава Миткова от Валди /София/.

Лиляна  Маринова ориентиране
При жените до 50 години Снежка Иванова се окичи с бронзов медал. По трасето от 2,8 км със 70 м изкачване и 13 контролни точки тя изостана само от победителката Милка Радева /Мазалат-Севлиево/ и Цветелина Каменарова /Компас крос-Русе/. Непосредствено зад призовата тройка завършиха Паола Кръстева при жените до 20 години и Катерина Минкова при момичетата до 14 години. В тази възраст съотборничката й Цветелина Цветанова е осма.
Седми позиции за Вилиана Гургурова /Ж12/ и Андреа Христова при момичетата до 10 г., където Антония Лозанова е осма.
Носител на купа „Трети март“ стана отборът на Валди /София/. Втори е габровският Узана, а трети Компас крос /Русе/.
Това бе поредното издание на състезанието, чийто организатор е плевенският клуб Север /към туристическо дружество „Кайлъшка долина“/. То води началото си от 80-те години на миналия век. Започва като градско съревнование между училищата и през годините се трансформира в традиционно национално, влязло в календара на Българската федерация по ориентиране. Проявата се проведе с подкрепата на Община Плевен, която осигури наградите, Логатор ЕООД и Илина ООД.