Начало / Последни новини / Четири медала за СКБ Изобор и един за Класик в Горна Оряховица

Четири медала за СКБ Изобор и един за Класик в Горна Оряховица

Очаквано силно представяне на борците от плевенския СКБ Изобор – 2 златни, по 1 сребърен и бронзов медал. То стана факт в държавния личен-отборен шампионат по класическа борба за деца в Горна Оряховица.

Най-силно от възпитаниците на треньорите Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки се представиха най-леките. В категорията до 30 кг битката бе между 15 съперници. Спечели я Андрей Дюзев, който надви на финала Зарко Илиев от Селановци.

При 32-килограмовите конкурентите бяха 12. Альоша Илиев спечели първото място след като победи на финала Кристиян Миленков от столичния Левски. Тук пети е Алекс Лазаров от Класик /Белене/.

Малко не достигна на СКБ Изобор да триумфира при най-тежките +73 кг, където съперници бяха 14 борци. Христо Цанковски спечели сребърен медал след като загуби битката за първото място срещу Слав Василев от Армеец-ЦСКА /София/. Тук с бронзов медал се окичи плевенчанина Тони Тодоров.

Класик /Белене/ също взе трето място – Цветелин Георгиев /35 кг/.

17 златни, 16 сребърни и 14 бронзови медалисти е равносметката на СКБ Изобор в проведените от началото на тази година национални шампионати за мъже, юноши, девойки, кадети, момичета, момчета и деца.