Начало / Последни новини / Четири медала за плевенчани на международен турнир „Пловдив“

Четири медала за плевенчани на международен турнир „Пловдив“

Златен, сребърен и два бронзови медала спечелиха лекоатлети от Плевен на международния турнир „Пловдив“. Отличи се Михаил Иванов с първо и второ място. Братът на най-добрия българин на скок височина Тихомир Иванов победи в дългия скок. 7,15 метра се оказаха достатъчни за златния медал на настоящия атлет на Берое /Стара Загора/. Фаворитът тук бе състезаващия се за столичния КЛАСА – Даниел Анков от Плевен. Той обаче завърши с 6,98 м и трябваше да се задоволи с третото място.

Мишо участва и във високия скок, където взе сребърен медал с постижение 190 см. Със същия резултат трети е Марин Малашки от СКЛА Спартак /Плевен/. Съотборникът му Браян Пейчев е четвърти със 185 см. Първото място спечели бургазлията Николай Янчев – 195 см.