Начало / Последни новини / Четири медала за момичетата на СКЛА Спартак

Четири медала за момичетата на СКЛА Спартак

Сребърен и три бронзови медала спечелиха момичетата на плевенския СКЛА Спартак от второто издание на детския международен турнир по лека атлетика „Академик”. Надпреварата в столичната зала „Асикс Арена“ бе в две дисциплини – 60 м бягане и скок дължина от място. Най-силно се представи Теодора Симеонова, която спечели два медала при родените 2009 година. В бягането на 60 м я изпревари само Виктория Ангелова от СК Приорити спорт. Бронзовият медал в този старт е съотборничката на Теодора – Славина Костадинова. Победителка в скока е представителката на домакините Евгения Стоименова, следвана от Виктория Ангелова, а бронза е за Теодора Симеонова. Тук Славина Костадинова е пета.

Бронзов медал за СКЛА Спартак спечели и Деница Валентинова. Тя финишира трета на 60 м при родените 2008 г.. В скока остана едва десета.