Начало / Последни новини / Четири гола и три червени картона отнесоха юношите на Спартак

Четири гола и три червени картона отнесоха юношите на Спартак

Плевенският Спартак загуби с 1:4 гостуването си на Славия в София. Двубоят бе от 21-ия кръг на националното футболно първенство за юноши младша възраст до 17 години. Плевенчани завършиха срещата с осем футболисти, тъй като трима бяха отстранени. Крайният резултат обаче не отговаря на показаното на терена от съперниците. Една от причините бе и главния съдия, чийто решения наклониха везните в полза на домакините. Те поведоха в 20-ата минута, възползвайки се от грешка на плевенския вратар. Четвърт час по-късно той отново извади топката от мрежата си след прецизно изпълнен фаул от противник. Плевенчани не се предадоха и проведоха няколко атаки. Две от тях бяха спрени с ръка в наказателното поле, но рефера не отсъди дузпи. Въпреки това интригата бе върната от Стефан Начев, който вкара с глава за 2:1. Всичко добро за Спартак обаче приключи. Атанас Атанасов задържа съперник и арбитъра му вдигна втори жълт и червен картон. Малко след това за същото провинение бе отстранен и Тихомир Николов. После домакините вкараха третото си попадение. По-късно съдията отсъди фаул, а футболист на Славия провокира Светослав Панталеев, който го удари и получи втори жълт и червен картон. Накрая славистите направиха бърза контраатака и оформиха окончателното 4:1.