Начало / Последни новини / Четирима от СКБ Изобор излизат на тепиха в международен турнир

Четирима от СКБ Изобор излизат на тепиха в международен турнир

Плевенският СКБ Изобор залага на четирима състезатели в 22-ото издание на международен турнир по борба за юноши и девойки /19-23 г./ „Петко Сираков – Иван Илиев“. Домакин на традиционната надпревара от днес до неделя, 10 февруари е Благоевград. Плевенчани ще излязат на тепиха в класическия стил. Треньорите Петър Антов, Цоло Божилски и Момчил Сирашки разчитат на Иво Илиев /категория до 60 кг/, Цветан Сирашки /63 кг/, Николай Дзезов /67 кг/ и Теодор Домозинов /72 кг/. Изброените са в националния отбор на България за юноши, чийто треньор е именно Петър Антов. Четиримата започнаха отлично годината. Иво спечели шампионските титли за юноши и мъже, като и в двете състезания бе определен за най-техничен борец. Доскорошните кадети Цветан Сирашки и Николай Дзезов пък станаха вицешампиони в дебюта си при юношите. Сирашки спечели и бронзов медал в шампионата на мъжете.

На тепиха в Благоевград ще влязат в схватки над 200 състезатели от 18 държави – Израел, Грузия, Индонезия, Косово, Македония, Молдова, Румъния, Русия, САЩ, Словакия, Сърбия, Тунис, Турция, Украйна, Франция, Холандия, Япония и България, която ще участва с отбори и в трите стила.