Начало / Последни новини / Четвърто място за състезателка на „Спартак Плевен XXI”на Балканското онлайн първенство по шахмат

По инициатива на Балканската Федерация по шахмат на 31 октомври и 1 ноември се състоя Първото Балканско онлайн първенство по шахмат за юноши и девойки. Отлично се представи Виктория-Елизабет Миткова (Спартак Плевен XXI). Тя участва в групата за девойки до 14 години, в която се състезаваха 20 състезателки от 9 държави. Те играха 7 кръга по „Швейцарска система“.

Плевенската състезателка започна с две загуби, но след това постигна пет поредни победи, включително и над победителката Весна Михелич (Словения). Така Елизабет-Виктория Миткова набра 5 точки и  се класира на четвърто място  с равен брой точки с втората и третата в класирането.