Начало / Последни новини / Четвърто място за атлет от Червен бряг в НШ по шестобой

Четвърто място за атлет от Червен бряг в НШ по шестобой

Лекоатлетът на Спринт /Червен бряг/ – Лъчезар Петков се класира на четвърто място в националния шампионат на открито по шестобой за момчета под 16 години в столицата. Той завърши с 349 точки. Петров е победителят на скок височина с 1.80 метра. В спринта на 100 м се класира втори. В дисциплината 800 м гладко бягане е трети. На скок дължина е шести. С две позиции по-назад е в бягането на 110 м с препятствия. В сектора за тласкане на гюле беше най-слабото му представяне – девето място.

Пети в шампионата с 332 т. е Михаил Костов от плевенския АК Георги Дъков. Съотборниците от Червен бряг – Калоян Маринов и Мишел Андреев се класираха съответно седми и десети.

Титлата спечели Ангел Димитров /СК Мизия/, следван от Ивайло Москов /ЛК Радио 999/ и Божидар Съръбоюков /Хеброс – Харманли/.

Анахид Руменова        от КЛА Спартак /Койнаре/ се класира на осмо място в шампионата на момичетата до 16 г. Златният медал завоюва Изабел Крамарска /СКЛА Д.Вучков-Вучето/.