Начало / Последни новини / Червен картон съсипа юношите на Спартак срещу Лудогорец

Червен картон съсипа юношите на Спартак срещу Лудогорец

Лудогорец (Разград) разгроми с 6:0 Спартак в Плевен при юношите младша възраст до 17 години. Двубоят бе от 24-ия кръг на националното футболно първенство. Събитията на терена не предвещаваха подобен резултат. През целия мач гостите бяха по-активни, а домакините заложиха на дефанзивна тактика и успяваха да стопират устрема на лидера в шампионата. Разградчани поведоха в 27-ата минута, когато техен нападател се измъкна сам срещу вратаря и го преодоля. После плевенския страж Веселин Дишков с вещина предотврати нови две попадения. В края на първото полувреме след изстрел от средно разстояние топката за втори път се укроти в плевенската мрежа. След почивката спартаковци действаха организирано и хладнокръвно в защита, благодарение на което не се стигна до критични ситуации пред вратата им. Осем минути преди края бранителя Атанас Атанасов извърши нарушение и рефера му вдигна пресилен червен картон. Веднага след това започнаха мъките на съотборниците му. В 75-ата минута разконцентрираната отбрана не покри съперник на точката за изпълнение на дузпа и резултата стана категоричен. Секунди по-късно играч на гостите засече с глава центриране за 4:0. Веднага след това падна пети гол. Лудогорци вкараха и при последната си атака, прехвърляйки Дишков.