Начало / Последни новини / Цветелина Герганова на 5 см от титла

Цветелина Герганова на 5 см от титла

Състезателката на СКЛА Спартак /Плевен/ – Цветелина Герганова спечели бронзов медал на скок височина от националния шампионат по лека атлетика за девойки под 18 години в столичната зала „Асикс Арена“. 5 сантиметра не й достигнаха за шампионска титла. Битката в сектора бе изключително оспорвана. Плевенчанката покори четири височини от раз. След 150 см беше лидер в класирането. Със 155 см се справи от втори опит, докато две от съперничките й го сториха от първи път. След това летвата бе вдигната на 160 см. От втори опит се справи пловдивчанката Пламена Миткова. Герганова и Пламена Донева от Стара Загора направиха по три фаула. Скачачката на Берое обаче взе сребърния медал, защото не бе допуснала грешка при преодоляването на предишните височини.

На 7 място тук се класира Ивета Бойнова от АК Плевен 2014 с резултат от 145 см. Със същото постижение съотборничката й Теодора Спасова е 11-а.